Wypoczynek na tarasie. Jakie <strong>meble tarasowe</strong> wybrać?
Meble ogrodowe
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Wypoczynek na tarasie. Jakie meble tarasowe wybrać?

Przytulnie urządzony taras zachęca do zwolnienia tempa i odpoczynku. Jaki zestaw mebli tarasowych zapewni nam błogi relaks, pozwoli rozkoszować się chwilą ciszy i podziwiać przydomowy ogród? Sprawdźmy!

Meble tarasowe z technorattanu

Meble na taras wykonane z technorattanu są popularnym zamiennikiem mebli z rattanu naturalnego. Sztuczny rattan to trwałe i naprawdę wytrzymałe tworzywo, które nie wymaga szczególnych zabiegów pielęgnacyjnych. Meble z technorattanu są lekkie, estetyczne i bardzo wygodne. Zestaw tego typu mebli zewnętrznych często kupują osoby o ograniczonym budżecie, które mimo to chcą cieszyć się atrakcyjnym wystrojem przydomowego tarasu.

W zależności od jakości plecionki najtańsze meble z technorattanu kupimy już za około 400-700 złotych (komplet dla 2-4 osób). Jednak jeśli chcemy użytkować zestaw przez więcej niż 2-3 sezony, warto zainwestować w nieco droższe meble w przedziale cenowym 1500-2500 złotych, wykonane z bardziej żywotnej plecionki.

Meble tarasowe z rattanu naturalnego

Meble rattanowe (czyli z trzciny indyjskiej) bez wątpienia mają swój urok, jednak nie są odporne na działanie szkodliwych czynników atmosferycznych – w razie deszczu muszą być schowane pod zadaszeniem, ponieważ wilgoć przyspiesza ich niszczenie. Nie sprzyja im również intensywne nasłonecznienie. Komplet mebli rattanowych wymaga też systematycznej, starannej konserwacji – jeśli chcemy cieszyć się naturalnym pięknem zestawu rattanowego przez wiele sezonów. Zestaw mebli z prawdziwego rattanu to wydatek rzędu 1500-3500 złotych.

Meble tarasowe drewniane (drewno krajowe i egzotyczne)

Innym rodzajem mebli do użytku zewnętrznego są te wykonane z drewna. Producenci oferują nam solidne stoły, krzesła, czy ławki z rodzimej sosny, dębu, buku oraz meble wyprodukowane z egzotycznych drzew, takich jak merbau, teak, akacja, (to wysoko cenione surowce, egzotyczne meble drewniane są inwestycją na lata). 

Jeśli nasze finanse na to pozwalają, warto kupić meble z drewna egzotycznego, zamiast te wykonane z buku, sosny, czy dębu. Dlaczego? Ponieważ wykazują wysoką odporność mechaniczną i biologiczną, są niewrażliwe na zmienną pogodę i nie wymagają żmudnej pielęgnacji. Zaletą kompletu mebli na taras z egzotycznego drewna są też atrakcyjne kolory (od żółci, przez róż, brąz po głębokie bordo). Średni koszt takiego zestawu to 4000-6000 złotych.

Meble tarasowe aluminiowe

Rozsądnym zakupem będą też meble na taras z lekkiego i żywotnego aluminium. Ze względu na niską wagę, są bezproblemowe w przenoszeniu. To nie koniec zalet. Komplet mebli aluminiowych jest odporny na ścieranie, wodę i promieniowanie UV, nie rdzewieje i świetnie wkomponuje się w estetykę nowoczesnego tarasu. Dużą popularnością cieszą się meble modułowe, które możemy dowolnie modyfikować, w zależności od liczby osób przebywających na tarasie. Ile kosztuje standardowy komplet mebli aluminiowych? Około 2000-4000 złotych. 

Meble tarasowe plastikowe

Meble na taras wykonane z plastiku to najtańsze z oferowanych rozwiązań. Na rynku dostępne są komplety wykonane z PCV (polichlorek winylu) lub polipropylenu. Ich największą zaletą jest niska cena, stąd wciąż tak wiele osób decyduje się na zakup mebli plastikowych.

Najtańszy zestaw składający się ze stołu i 4 krzeseł kupimy już za około 300-400 złotych. Podobnie jak meble z aluminium są lekkie i łatwe w transporcie. Ich minusem jest szybkie nagrzewanie się, podatność na uszkodzenia mechaniczne i płowienie pod wpływem słońca. Meble z plastiku nie są też zbyt atrakcyjne wizualnie w porównaniu z wariantami wykonanymi z innych materiałów. 

Mamy nadzieję, że dzięki naszym poradom kupicie funkcjonalne i trwałe meble na taras w dobrej cenie, z których z przyjemnością będą korzystać wszyscy domownicy oraz goście.

Zdj. główne: Alen Rojnic/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Piec wiszący do domu – jakie ma zalety?
Piec wiszący do domu – jakie ma zalety?
W dzisiejszych czasach wiele osób poszukuje innowacyjnych i efektywnych rozwiązań, które zapewnią im komfortowe i oszczędne ogrzewanie domu. Jednym z takich rozwiązań jest piec wiszący, który zdobywa coraz większą popularność. Ten nowoczesny system grzewczy oferuje wiele zalet, które przekonują coraz więcej osób do jego zastosowania w swoich domach.
Drzwi prysznicowe – rodzaje i ich zalety
Drzwi prysznicowe – rodzaje i ich zalety
Decydując się na zakup kabiny prysznicowej, warto zastanowić się, jakie drzwi powinna posiadać, żeby wygodnie i bez żadnych przeszkód można było wejść do kabiny, a także z nie wyjść. Ich rodzaj należy dobrać do ilości wolnej przestrzeni, jaką dysponujemy wokół kabiny.
Wanna wolnostojąca – luksus i elegancja w Twojej łazience
Wanna wolnostojąca – luksus i elegancja w Twojej łazience
Wanna wolnostojąca to nie tylko praktyczny element łazienki, ale również wyraz luksusu, stylu i elegancji.
Ostatnie wpisy