Wypoczynek na tarasie. Jakie <strong>meble tarasowe</strong> wybrać?
Meble ogrodowe
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Wypoczynek na tarasie. Jakie meble tarasowe wybrać?

Przytulnie urządzony taras zachęca do zwolnienia tempa i odpoczynku. Jaki zestaw mebli tarasowych zapewni nam błogi relaks, pozwoli rozkoszować się chwilą ciszy i podziwiać przydomowy ogród? Sprawdźmy!

Meble tarasowe z technorattanu

Meble na taras wykonane z technorattanu są popularnym zamiennikiem mebli z rattanu naturalnego. Sztuczny rattan to trwałe i naprawdę wytrzymałe tworzywo, które nie wymaga szczególnych zabiegów pielęgnacyjnych. Meble z technorattanu są lekkie, estetyczne i bardzo wygodne. Zestaw tego typu mebli zewnętrznych często kupują osoby o ograniczonym budżecie, które mimo to chcą cieszyć się atrakcyjnym wystrojem przydomowego tarasu.

W zależności od jakości plecionki najtańsze meble z technorattanu kupimy już za około 400-700 złotych (komplet dla 2-4 osób). Jednak jeśli chcemy użytkować zestaw przez więcej niż 2-3 sezony, warto zainwestować w nieco droższe meble w przedziale cenowym 1500-2500 złotych, wykonane z bardziej żywotnej plecionki.

Meble tarasowe z rattanu naturalnego

Meble rattanowe (czyli z trzciny indyjskiej) bez wątpienia mają swój urok, jednak nie są odporne na działanie szkodliwych czynników atmosferycznych – w razie deszczu muszą być schowane pod zadaszeniem, ponieważ wilgoć przyspiesza ich niszczenie. Nie sprzyja im również intensywne nasłonecznienie. Komplet mebli rattanowych wymaga też systematycznej, starannej konserwacji – jeśli chcemy cieszyć się naturalnym pięknem zestawu rattanowego przez wiele sezonów. Zestaw mebli z prawdziwego rattanu to wydatek rzędu 1500-3500 złotych.

Meble tarasowe drewniane (drewno krajowe i egzotyczne)

Innym rodzajem mebli do użytku zewnętrznego są te wykonane z drewna. Producenci oferują nam solidne stoły, krzesła, czy ławki z rodzimej sosny, dębu, buku oraz meble wyprodukowane z egzotycznych drzew, takich jak merbau, teak, akacja, (to wysoko cenione surowce, egzotyczne meble drewniane są inwestycją na lata). 

Jeśli nasze finanse na to pozwalają, warto kupić meble z drewna egzotycznego, zamiast te wykonane z buku, sosny, czy dębu. Dlaczego? Ponieważ wykazują wysoką odporność mechaniczną i biologiczną, są niewrażliwe na zmienną pogodę i nie wymagają żmudnej pielęgnacji. Zaletą kompletu mebli na taras z egzotycznego drewna są też atrakcyjne kolory (od żółci, przez róż, brąz po głębokie bordo). Średni koszt takiego zestawu to 4000-6000 złotych.

Meble tarasowe aluminiowe

Rozsądnym zakupem będą też meble na taras z lekkiego i żywotnego aluminium. Ze względu na niską wagę, są bezproblemowe w przenoszeniu. To nie koniec zalet. Komplet mebli aluminiowych jest odporny na ścieranie, wodę i promieniowanie UV, nie rdzewieje i świetnie wkomponuje się w estetykę nowoczesnego tarasu. Dużą popularnością cieszą się meble modułowe, które możemy dowolnie modyfikować, w zależności od liczby osób przebywających na tarasie. Ile kosztuje standardowy komplet mebli aluminiowych? Około 2000-4000 złotych. 

Meble tarasowe plastikowe

Meble na taras wykonane z plastiku to najtańsze z oferowanych rozwiązań. Na rynku dostępne są komplety wykonane z PCV (polichlorek winylu) lub polipropylenu. Ich największą zaletą jest niska cena, stąd wciąż tak wiele osób decyduje się na zakup mebli plastikowych.

Najtańszy zestaw składający się ze stołu i 4 krzeseł kupimy już za około 300-400 złotych. Podobnie jak meble z aluminium są lekkie i łatwe w transporcie. Ich minusem jest szybkie nagrzewanie się, podatność na uszkodzenia mechaniczne i płowienie pod wpływem słońca. Meble z plastiku nie są też zbyt atrakcyjne wizualnie w porównaniu z wariantami wykonanymi z innych materiałów. 

Mamy nadzieję, że dzięki naszym poradom kupicie funkcjonalne i trwałe meble na taras w dobrej cenie, z których z przyjemnością będą korzystać wszyscy domownicy oraz goście.

Zdj. główne: Alen Rojnic/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Wybieramy toaletę do łazienki
Wybieramy toaletę do łazienki
Choć wybór toalety wydaje się z pozoru prosty, to w praktyce na rynku dostępne są różne modele. Odbiegają one od siebie sposobem montażu, budową czy samym wyglądem. Warto dobrze rozważyć taki zakup, gdyż wpływa to na estetykę pomieszczenia oraz komfort późniejszego użytkowania.
Jakie oświetlenie do łazienki wybrać?
Jakie oświetlenie do łazienki wybrać?
Oświetlenie łazienkowe - kluczowy element bezpieczeństwa, funkcjonalności i stylu w Twojej łazience.
Jak inteligentne gniazdka elektryczne mogą ułatwić codzienne życie
Jak inteligentne gniazdka elektryczne mogą ułatwić codzienne życie
Dowiedz się, jak inteligentne gniazdka elektryczne mogą zrewolucjonizować Twoje codzienne życie, zapewniając wygodę i oszczędność energii.
Ostatnie wpisy