Najlepsze rozwiązania do małych łazienek
Inspiracje i pomysły
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Najlepsze rozwiązania do małych łazienek

Urządzanie własnego mieszkania to dla większości osób duża przyjemność, jednak niektóre lokale stawiają przed nami wiele wyzwań, z którymi nie zawsze potrafimy sobie poradzić. Dużym problemem może być aranżacja łazienki o niewielkim rozmiarze w taki sposób, aby była przestronna, funkcjonalna oraz zaopatrzona we wszystkie, niezbędne elementy.

Kolor ma znaczenie

Zdecydowana większość łazienek ulokowana jest w centralnej części mieszkania, z dala od naturalnego źródła światła, dlatego kolorystyka, jaką w niej zastosujemy jest bardzo ważna. Szczególnie w przypadku łazienki o niewielkim rozmiarze barwa ścian i podłogi odgrywa kluczowe znaczenie, w tym przypadku najlepiej sprawdzą się tonacje bardzo jasne. Obecnie bardzo dużą popularnością cieszą się kafle w kolorze białym, które nie tylko wyglądają bardzo schludnie i estetycznie, ale też optycznie powiększają przestrzeń. Oczywiście jasny kolor ciężej jest zachować w czystości, dlatego warto zastosować go tylko na ścianie, natomiast w przypadku płytek podłogowych sięgnąć po ciemniejszą, kontrastującą tonację. Dobrym pomysłem będzie wykorzystanie na podłodze szarych kafli z jaśniejszymi przetarciami, stylizowanymi na beton. Taka podłoga będzie pięknie komponować się z płytkami ściennymi w kolorze białym.

Wanna czy prysznic?

Łazienka o niewielkim rozmiarze nakłada na nas duże ograniczenia, nie ma możliwości, aby zmieścić w niej zarówno prysznic, jak i wannę, dlatego warto się zdecydować, która z tych opcji jest dla nas bardziej atrakcyjna. Standardowa kabina prysznicowa zajmuje mniej miejsca niż wanna, można znaleźć model liczący do 1 metra kwadratowego. Wanna natomiast, jeśli ma być wygodna, powinna mieć 60 centymetrów szerokości i półtora metra długości. Dużo tutaj zależy od układu pomieszczenia, nie tylko jego rozmiaru. Jeśli łazienka jest kwadratowa, wówczas wanna spokojnie się w niej zmieści, nie zabierając zbyt wiele przestrzeni. W prostokątnej natomiast może być już z tym problem. Jeśli w pomieszczeniu mamy dostateczną ilość miejsca warto zastosować wannę łączoną z kabiną prysznicową, jest ona zaopatrzona w specjalna osłonę, zapobiegająca przedostawaniu się wody na zewnątrz.

Wyposażenie małej łazienki

Oprócz wanny lub prysznica oraz toalety musimy w naszej łazience umieścić też inne elementy. Większość osób przechowuje w tym pomieszczeniu pralkę, jednak w przypadku niewielkiej łazienki warto przenieść ją do kuchni lub przedpokoju, wówczas zyskamy bardzo dużo dodatkowego miejsca. Natomiast wybierając umywalkę warto sięgnąć po model zaopatrzony w szafkę, w której będziemy mogli przechowywać środki czystości i inne, potrzebne artykuły. Nad umywalką zaś, zamiast standardowego lustra, warto wybrać szafkę ze zwierciadłem na drzwiach, będzie ona nam służyć do przechowywania kosmetyków. Warto wybrać jak największe lustro, dzięki niemu bowiem pomieszczenie nabierze głębi. Dodatkowe szafki do przechowywania warto powiesić na ścianie, regały stojące będą zajmować zbyt dużo miejsca na naszej łazienkowej podłodze.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak prawidłowo przeprowadzić dezynfekcję mieszkania po zdarzeniu losowym?
Jak prawidłowo przeprowadzić dezynfekcję mieszkania po zdarzeniu losowym?
Poznaj skuteczne metody dezynfekcji mieszkania. Dowiedz się, jak postępować po zdarzeniach losowych, aby zapewnić sobie i swoim bliskim bezpieczeństwo i higienę.
Poradnik użytkownika – jak wybrać i efektywnie korzystać z dwóch palników na kuchence
Poradnik użytkownika – jak wybrać i efektywnie korzystać z dwóch palników na kuchence
Odkryj, jak inteligentnie wybrać i efektywnie korzystać z dwóch palników na kuchence. Ten poradnik pomoże Ci uzyskać najlepsze możliwe rezultaty!
Jak skutecznie dbać o panele fotowoltaiczne?
Jak skutecznie dbać o panele fotowoltaiczne?
Poznaj najlepsze praktyki i metody pielęgnacji paneli fotowoltaicznych, by zapewnić im wydajność i długowieczność.
Ostatnie wpisy