PRALKA W KUCHNI – ZA I PRZECIW
AGD
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

PRALKA W KUCHNI – ZA I PRZECIW

W trakcie remontu może pojawić się wiele pytań, na które szukamy odpowiedzi. Jedno z nich może wydawać się nieco prymitywne i błahe. Gdzie w domu zmieścić pralkę? Odpowiedź może wydawać się banalna – w łazience! Jednakże w wielu mieszkaniach można spotkać pralkę w kuchni.

W przypadku, gdy mamy skromną powierzchnię łazienki,  to chcemy czy nie, musimy znaleźć inną lokalizację dla naszego sprzętu. Jednak nie mamy pełnej dowolność, dlatego, że pralka musi mieć podłączenie z wodno-kanalizacyjne oraz elektryczne. Z tego powodu, kuchnia wydaje się już najbardziej odpowiednia, ze względu na posiadaną i potrzebą instalacje do sprawnego funkcjonowanie urządzenia.

Umiejscowienie pralki w łazience to bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które z pomieszczenia jakie jest łazienkę chcą zrobić prywatną oazę spokoju. Przestrzeń, gdzie można się zrelaksować w ciszy i spokoju po ciężkim dniu w pracy. Prywatna komnata odprężenia bez zbędnych hałasów i widoków ociekającego prania. W takim miejscu pralka mogłaby przeszkadzać w odpoczynku. Dla wielu domowników wyprowadzenie pralki do kuchni może być sposobem na ogarnięcie dodatkowego miejsca. Zagospodarowana przestrzeń może być przeznaczona na wiele sposób. Może to czas by iść za marzeniami i sprawić sobie ogromną wannę. Pomysłów umeblowania dodatkowego miejsca jest wiele i ogranicza cię tylko własna wyobraźnia.

Kolejnym argument za lokalizacją pralki w kuchni jest to, że chcą mieć wszystkie urządzenia AGD pod ręką, w jednym miejscu. Dzięki temu łatwiej sprostać domowym obowiązkom, np. ustawić pranie podczas pilnowania obiadu. Czy umieszczenie pralki w kuchni nie spowoduje dysharmonii? To urządzenie znacznie się różni od innych w tym pomieszczeniu. Na rynku są dostępne pralki do zabudowy. Urządzenie można gustownie wkomponować w zabudowę meblową i będzie całkowicie dyskretnie. Sprzęt jest tak dostosowany, aby drgania nie uszkodziły mebli.

Zwolennicy kuchennej lokalizacji uważają, że przywraca ona elegancję i klasę łazience. Łazienka przestaje być suszarnią, gdzie znajduje się wilgoć z ociekającego prania. Przeciwnicy twierdzą, że w kuchni nie można korzystać z podręcznej suszarki, na której rozwieszają pranie od razu po wyjęciu z pralki. Innym wyzwaniem może być zlokalizowanie miejsca dla kosza z brudną bielizną – trzymanie go w kuchni jest niehigieniczne. Trzeba również przygotować miejsce na wszystkie potrzebne detergenty do prania. Niektórym może przeszkadzać intensywny zapach świeżutkiego prania w kuchennym otoczeniu, a także hałas bębna pralki.

Jeżeli skromny metraż łazienki zmusza nas do znalezienia alternatywnej lokalizacji dla pralki, warto jest wziąć pod uwagę kuchnię. Natomiast, gdy chcemy przenieść pralkę do kuchni z innych względów trzeba uwzględnić specyficzne warunki związane z funkcjonowaniem urządzenia. Połączenie wodno-kanalizacyjne i elektryczne jest bardzo silnym argumentem. Prowadzenie dodatkowej instalacji do innego pomieszczenia wiąże się z dodatkowymi kosztami oraz innymi następstwami jakie wiąże ze sobą remont.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Wykładziny podłogowe do biura – jakie mają zalety?
Wykładziny podłogowe do biura – jakie mają zalety?
Wybór odpowiednich materiałów wykończeniowych w biurze ma ogromne znaczenie dla ogólnej atmosfery i efektywności pracy.
Ogrodzenie panelowe z podmurówką – eleganckie i funkcjonalne rozwiązanie dla Twojego ogrodu
Ogrodzenie panelowe z podmurówką – eleganckie i funkcjonalne rozwiązanie dla Twojego ogrodu
Ogrodzenie panelowe z podmurówką to popularne rozwiązanie w zakresie ogrodzeń, które łączy w sobie funkcjonalność, wytrzymałość i elegancki wygląd. W tym artykule omówimy, dlaczego ogrodzenie panelowe z podmurówką jest tak popularne, jakie są jego zalety i wady oraz jakie materiały można wykorzystać do budowy takiego ogrodzenia.
Jak wybrać idealny zlewozmywak półtorakomorowy do Twojej kuchni – poradnik dla kupujących
Jak wybrać idealny zlewozmywak półtorakomorowy do Twojej kuchni – poradnik dla kupujących
W tym poradniku dowiesz się, jak dobrze wybrać zlewozmywak półtorakomorowy idealny do Twojej kuchni. Zrozumiesz czym kierować się podczas zakupu oraz jakie cechy powinien posiadać zlewozmywak, aby służył Ci przez wiele lat.
Ostatnie wpisy