Kolor, kształt, pojemność – na co zwracać uwagę przy wyborze lodówki
AGD
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Kolor, kształt, pojemność – na co zwracać uwagę przy wyborze lodówki

Estetyka jest ważna

Lodówka stanowi nieodłączny element wyposażenia każdej kuchni. Duża ilość różnorodnych produktów dostępnych na rynku sprawia, że wybór odpowiedniego modelu nie jest sprawą łatwą. Decydując się na zakup sprzętu, należy brać pod uwagę zarówno względy praktyczne, jak i estetyczne. Obecne lodówka coraz częściej zaczyna pełnić funkcję dekoracyjną, dlatego jej wygląd ma istotne znaczenie. Jeśli chodzi o lodówki wolnostojące, największą popularnością cieszą się modele w kolorze inox. Tego rodzaju modele znakomicie sprawdzają się w nowoczesnych kuchniach.

Lodówki w kolorze inox wyglądają efektownie i są łatwe w czyszczeniu. Tradycjonaliści mogą zdecydować się na urządzenia w kolorze białym, które pasują praktycznie do każdego wnętrza. Osoby, które szukają designerskich rozwiązań, powinni zdecydować się na lodówki w stylu retro. Lodówki w stylu retro wyróżniają się przede wszystkim owalnym kształtem oraz bogatą kolorystyką.

W sprzedaży znaleźć można modele białe, czarne, różowe, czerwone, zielone czy niebieskie. Urządzenia te przeznaczone są zarówno do klasycznych kuchni, jak i tych ultranowoczesnych projektowanych w stylu vintage. Decydując się na zakup tego rodzaju produktów, trzeba jednak liczyć się z tym, że będą one znacznie droższe od standardowych modeli. W tym wypadku na cenę końcową wpływa w dużej mierze niebanalna stylistyka designerskich urządzeń.

Walory praktyczne

Chociaż dobrze dobrana lodówka powinna być efektowna i dobrze komponować się z meblami kuchennymi, podczas wyboru tego rodzaju sprzętu należy brać pod uwagę również względy praktyczne. Pierwszą rzeczą, nad jaką trzeba się zastanowić, jest pojemność sprzętu. Zazwyczaj przyjmuje się, że na jedną osobę powinno przypadać 120 litrów pojemności. Oczywiście ilość wolnej przestrzeni potrzebnej do przechowywania żywności w dużej mierze uzależniona jest od indywidualnych preferencji.

Osoby lubiące magazynować żywność powinny zdecydować się na zakup lodówko-zamrażarki. Tego rodzaju sprzęty cieszą się dużą popularnością. Podział na część chłodzącą i mrożącą jest niezwykle funkcjonalny. Poza pojemnością należy również zwrócić uwagę na wyposażenie. Wysokiej jakości lodówki mają nie tylko kilka półek i szuflad do przechowywania różnego rodzaju żywności, ale dodatkowo wydzielone miejsce do przechowywania butelek czy jajek.

Coraz częściej spotkać można również modele wyposażone w kostkarkę do lodu lub dozownik do nalewania schłodzonej wody. W związku z tym, że ilość miejsca w lodówce jest mocno ograniczona najlepiej wybierać modele, w których producenci zadbali o maksymalne wykorzystanie każdej wolnej przestrzeni. Osoby, które nie lubią często myć lodówki, powinny zdecydować się na sprzęt wyposażony w powłokę antybakteryjną, która utrudnia rozwój bakterii i wydłuża czas przydatności do spożycia żywności.

Ze względu na rosnące ceny energii elektrycznej, wybierając lodówkę, należy także zwrócić uwagę na jej energooszczędność. Badania pokazują, że lodówki pochłaniają aż 20 procent energii elektrycznej zużywanej w gospodarstwie domowym. Warto o tym pamiętać i kupować modele o wysokiej klasie energetycznej.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać idealne biuro do wynajęcia: kluczowe czynniki do rozważenia
Zapoznaj się z kluczowymi czynnikami, które pomogą Ci wybrać idealne biuro na wynajem. Dowiedz się, jak podjąć świadome decyzje i spełnić wszystkie swoje potrzeby biurowe.
Zlewozmywaki granitowe: Piękno i funkcjonalność w jednym
Zlewozmywaki granitowe: Piękno i funkcjonalność w jednym
Zlewozmywaki granitowe: Elegancja, trwałość i funkcjonalność w Twojej kuchni
Jak wybrać odpowiedni system drenażowy dla twojej posesji?
Jak wybrać odpowiedni system drenażowy dla twojej posesji?
Poznaj kluczowe czynniki decydujące o wyborze odpowiedniego systemu drenażowego. Dowiedz się, jak ich zastosowanie wpływa na efektywność drenażu i długotrwałą ochronę Twojej posesji.
Ostatnie wpisy